Контроль доступу та Домофонія в Чернівцях і Чернівецькій області

        Системи контролю та управління доступом (СКУД) дозволяють підвищити безпеку об'єкта і відстежити переміщення, обмежуючи і фіксуючи вхід-вихід людей, в'їзд-виїзд транспортних засобів через пропускні пункти на території, що охороняється.
        За допомогою таких пристроїв можна забезпечити цілодобову автоматизацію і впорядкувати контроль доступу в певні приміщення, здійснювати моніторинг місцеперебування співробітників і їх ідентифікацію, реалізувати управління системами освітлення та вентиляції.
       

    Основні функції СКУД

         Крім функцій, пов'язаних з обмеженням доступу несанкціонованих осіб на територію об'єкта, що охороняється, система контролю доступу може виконувати наступні завдання:

    • Розраховувати зарплату співробітників, якщо система інтегрується в програми бухгалтерського обліку;
    • Вести облік робочого часу;
    • Вносити дані про персонал і відвідувачів в базу;
    • При інтегруванні в систему відеоспостереження поєднувати архіви подій обох комплексів, запускати запис камери спостереження, повертати камеру в сторону цікавить місця;
    • При інтеграції з домофонами здійснювати додатковий контроль доступу;
    • У разі синхронізації з охоронною сигналізацією обмежувати доступ до об'єкта, автоматично активувати або вимикати режим "на сигналізації";
    • У разі інтеграції з пожежною сигналізацією отримувати дані від пожежних датчиків, автоматично відкривати евакуаційні і блокувати протипожежні двері при пожежну тривогу;
    • Контролювати системи життєзабезпечення, в тому числі електромережі, освітлювальні прилади, ліфти і ескалатори, вентиляцію та пристрої кліматичного контролю.

    Складові системи контролю доступу

        Системи контролю та управління доступом складаються з декількох пристроїв, підбір яких здійснюється з урахуванням особливостей і потреб об'єкта. Найчастіше СКУД комплектуються:

    • Блоком управління, або контролером, який обробляє вхідну інформацію, зіставляє її з кодами ідентифікаторів доступу, визначаючи, пропускати людини чи ні;
    • Зчитувач, який ідентифікує елемент доступу, які отримують і передавальним ввідні дані блоку управління. Форма і технологічне виконання зчитувача залежить від типу ідентифікатора. Це можуть бути електричні контакти, електронна плата, зчитувач з камерою або сканером для визначення біометричних ідентифікаторів. Залежно від умов використання зчитувачі можуть мати додатковий захист від кліматичних впливів або механічних пошкоджень;
    • Терміналом - єдиною точкою доступу, яка складається з контролера і зчитувача;
    • Ідентифікатором - пристроєм зберігання коду, за допомогою якого блок управління визначає права доступу власника такого ключа. Найбільш поширені види ідентифікаторів - ключі Touch Memory, безконтактні карти або магнітні картки, числовий код, який потрібно ввести на клавіатурі або біометричні дані (пропуск може здійснюватися за відбитком пальця, по зображенню сітківки ока і іншим унікальним даними);
    • Виконавчими пристроями, які представлені електромеханічними та електромагнітними замками, механізмами приводу. Електрозащіпки легко зламати, тому їх доцільно використовувати тільки для внутрішніх дверей приміщення, наприклад, для офісу. Замки з електромагнітним пристроєм блокування працюють за рахунок подачі і відключення напруги;
    • Ініціює системами - кнопками виходу і пультами розблокування;
    • Перегороджує комплексами у вигляді турнікетів, шлюзових кабін, воріт, шлагбаумів та іншими дорожніми бар'єрами;
    • Додатковими датчиками, системами відеоспостереження;
    • Програмним забезпеченням.

    Види СКУД

        Робота всіх систем контролю доступу заснована на порівнянні коду ідентифікатора з кодом, який збережений в пам'яті контролера. Серед сучасних систем найбільш поширеними та ефективними вважаються радіочастотні та біометричні комплекси.

    • Радіочастотні системи контролю надають доступ за картками дистанційній ідентифікації. Унікальний цифровий код доступу випромінюється розташованої на мапі мікросхемою. Обладнаний антеною і передавачем зчитувач по надвисоким радіочастот активує мікросхему і отримує код ідентифікатора, а потім надає або забороняє доступ до об'єкта. Перевага надвисоких частот полягає в можливості збільшити відстань, на якому прочитується інформація, прискорити процес обміну даними, підвищити рівень безпеки системи. Такі системи використовуються для офісу, для виробництва, складу або магазину, а також в якості охоронного комплексу для під'їздів багатоквартирних будинків.
    • У системі біометричних охоронних комплексів ідентифікація відбувається з використанням унікальних біометричних параметрів людини. Люди можуть отримати доступ за відбитком пальця, по малюнку сітківки або райдужної оболонки очей, використовуючи геометрію рук або 3D-модель особи. Такі системи забезпечують вищий рівень безпеки та захисту, як об'єктів, так і самих охоронних комплексів. Можуть використовуватися як для будинку, квартири або котеджу, так і для об'єктів підвищеної секретності.

         Що стосується управління, воно може здійснюватися як персоналом, так і в автономному режимі (з використанням ключів і замків). Спеціальне програмне забезпечення відкриває можливості дистанційного і програмованого управління доступом, що дозволяє автоматично забороняти і відкривати доступ до тих чи інших об'єктів в задані проміжки часу. Також така конфігурація дозволяє вести автоматичний облік усіх транзакцій.
         Інтеграція контролерів обліку робочого часу дозволяє раціоналізувати і підвищити ефективність робочого процесу. Такий комплекс інтегрується в комп'ютер з відповідним ПО. Це дозволяє фіксувати час перебування співробітників на робочому місці, синхронізувати робочі графіки з часом надання доступу до певних приміщень, формувати звітність і проводити аналіз виробничої ефективності. Також існують вже готові рішення у вигляді спеціалізованих терміналів з вбудованою функцією ведення електронного журналу відвідуваності. Такі системи стануть ідеальним рішенням для складу або для виробництва.

    Домофонія

        Установка домофона або відеодомофона дозволяє забезпечити двосторонню аудіо та відеозв'язок з метою контролю та управління доступом в квартиру, будинок, офісне приміщення або інший об'єкт.
       Функції простого домофона обмежуються забезпеченням аудіозв'язку між людьми, які знаходяться всередині і зовні приміщення. Домофон дозволяє не тільки чути, але й бачити відвідувача. Вони можуть бути стаціонарними і переносними. Бездротовий домофон працює без підключення в стаціонарну електромережу. Особливий вид бездротових відеодвідеодомофонів представляють ІР-відеодомофони. Контрольний пульт реалізований у вигляді панелі, яка підключається до локальної мережі. Приймати виклики і управляти доступом до приміщення можна з будь-якого підключеного до Wi-Fi пристрої.

    Наші послуги

         Компанія VESTA надає комплекс послуг з підбору систем контролю і управління доступом для підприємств і житлових приміщень. Наш асортимент представлений сертифікованим обладнанням, включаючи біометричні системи, комплекси обліку робочого часу і комплектуючі для СКУД (замки, зчитувачі, контролери та ін.), Домофони найбільш відомих брендів Neolight, Comax, Hikvision, Dahua, Seven, Slinex, що заслужили репутацію надійних виробників охоронних систем. Наші фахівці проведуть детальну консультацію по підбору, монтажу та встановленню
    СКУД з урахуванням всіх особливостей об'єкту, що охороняється для досягнення найбільшої ефективності.

    Feedback block